כדוקומנטריסט, צלם, וקולנוען התנסתי בחוויות מרתקות ומגוונות שאשמח לחלוק עמכם במהלך ההרצאה. במקביל להקרנה אני מספר את החוויות שמאחורי הפקת הסרט – מפגשים יוצאי הדופן שהיו לי עם אנשים, קהילות ותופעות טבע ותרבות. במהלך ההרצאה אני דן בנושא הרחב של הסרט ומספר מנקודת השקפתי האישית הנובעת מהכרות קרובה על תהליכים פוליטיים ותרבותיים שבמהלך עבודתי התיעודית הייתי מעורב בהם.

הרי ההרצאות וההקרנות שניתנות להזמנה:

שומרי גן עדן
במהלך 3 שנים כיסיתי את סיפורו של שבט ההוארני מיערות האמזונס שנלחם באמצעים פרימיטיבים נגד חברות נפט בינלאומיות המאיימות להכחיד את סביבתו ואת תרבותו.
קרא עוד וצפה בטריילר…

רומלה
מי הם הצוענים? מדוע הם נדחים תמיד לשולי החברה? מהי הרוח הצוענית? שאלות אלו עלו בראשי כשיצאתי לתעד קהילה של צוענים החיה במכרה מתכות כבדות בסלובקיה. במשך התקופה הארוכה ששהיתי בקרבם למדתי את אורח חייהם והבאתי את סיפורם של שלושה מחברי הקהילה אל הקולנוע.
קרא עוד וצפה בטריילר...

לרוץ עם פרים – פסיפס התרבויות, הנופים, והאנשים של ספרד.
צלם נשיונל ג'אוגרפיק יורם פורת מספר על ביקוריו בפרובינציות של ספרד, על אנשיהן ותרבותן. הוא יספר את החוויות שעבר בעשרות פסטיבלים ומסעות מרתקים ברחבי האי האיברי. בין השאר השתתפותו במרוץ הפרים המסורתי בפמפלונה, מסע צליינים בן 800 ק"מ אל העיר המקודשת סנטייגו קומפוסטלה שבגליציה, פסטיבל האש הגדול בעולם "לאס פאייס" שבולנסיה, היער המכושף בארץ הבאסקים, צוענים ופלמנקו באנדלוסיה, ועוד.

סגור לתגובות.